Orlovi izborili opstanak

77

twitter.com/historyoffootballFoto: Ilustacija

Nerešenim rezultatom protiv ekipe UWA Nedlands (1:1), fudbaleri Belih Orlova iz Dajanela osigurali su mesto u Prvoj ligi Zapadne Australije i naredne sezone.
Bod iz duela sa “studentima“ sačuvao je srpskom klubu iz Dajanele četiri boda prednosti u odnosu na istog rivala i ekipu Subijaka, koja je odigrala 2:2 sa Forestfildom.

Orlovi su prvim golom u sezoni Sebastijana Stenkvista poveli već u 12. minutu i održavali prednost sve do sredine drugog poluvremena, kada su domaći iz penala stigli do izjednačenja.

Ipak, srpski klub je uspeo da sačuva bod do kraja meča, iako je još od 35. minuta igrao s igračem manje zbog isključenja Mekgigana

Dajanela na kolo pre kraja ima šest pobeda, tri remija i 12 poraza, čime je obezbedila deveto mesto na tabeli. U poslednjem kolu, u petak 2. septembra, Orlovi igraju u gostima protiv Mandara Sitija. Utakmica počinje u 19.45 na Dženezisker stadionu.