Orlovi ispali

86

Sezona je završena onako kako fudbaleri Belih orlova nisu želeli

Srce je želelo, ali realnost nije dozvolila. Sve nade Springvejl Belih orlova o opstanku u Trećoj Premijer ligi Viktorije (NPL 3) ugasio je razvojni tim prvaka države Melburn Sitija koji je potvrdio da je u ovom trenutku za klasu bolji, što se vidi i po rezultatu utakmice poslednjeg kola – 6:2 (4:1) za goste.
Ovaj poraz, uz pobedu direktnog konkurenta Balarat Sitija u meču protiv Nort Sanšajna (3:0), izbacili su srpski klub iz kruga elitnih, pošto su Orlovi završili sezonu na pretposlednjem, 11. mestu.

Sve što su domaći fudbaleri uspeli da učine na terenu u Kizborou bilo je rano vođstvo preko Paulina. Taj gol kao da je ražestio igrače Sitija, koji su za samo pet minuta preokrenuli, a do odlaska na odmor stekli i nedostižniu prednost od 4:1.

Drugo poluvreme bilo je puka formalnost i oproštaj Springvejla od premijerligaškog društva.

Svi problemi koje već godinama na krilima vuku Orlovi doprineli su da klub ispadne ..Original Article