Karenjo-Busta predao Lajoviću

221
EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER
Dušan Lajović

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto mu je Španac Pablo Karenjo-Busta predao meč pri rezultatu 1:1 u setovima.

Svakako da nikome ne prija kada se meč završi predajom. Sigurno da ni Lajoviću nije drago. Ali može se reći da je imao na neki način sreće.

Španac je bolje ušao u meč. Jedan brejk bio mu je dovoljan da dobije prvi set 6:3. Počeo je brejkom i drugi set i najavio brzi kraj. Ipak, u narednom gemu Duci pokazuje zube, prvi put na meču. Uzvratio je brejk i izjednačio na 1:1.

Ponovo je Karenjo-Busta došao do brejka i poveo 3:2. Ali ponovo je Lajović uzvratio brejk i izjednačio na 3:3. I tada se videlo da Španac ima nelagodu. Kod 5:4 za Lajovića zatražio je medicinski tajm aut.

Ipak, odlučio se da igra do kraja drugog seta. Međutim, Srbin je imao momentum, napravio još jedan brejk i dobio set 6:4 za poravnanje. Shvatio je 20. reket sveta da nema šanse da igra na potrebnom nivou i predao je meč.

Lajović u drugom kolu čeka boljeg iz duela Bulbik – Fučovič.