Đoković dobio rivala u polufinalu

116

EPA-EFE/ANDY RAIN

Britanski teniser Kameron Nori plasirao se u polufinale Vimbldona.

Trenutno 12. igrač sveta je bio bolji od Davida Gofana rezultatom 3:2 nakon tri i po sata igre. Po setovima je bilo 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5.

Rival u narednoj rundi će mu biti srpski teniser Novak Đoković koji je takođe posle trillera u pet setova i preokreta od 0:2 prošao dalje.

Za nijansu manje je bilo uzbudljivo na drugom meču muških polufinala, ali to je uslovno rečeno samo kada bacimo letimičan pogled na rezultat.

Ljubimac domaće publike nije najbolje otvorio meč, poklekavši sredinom prvog seta kada je protivnik iskoristio jedinu brejk priliku u tom delu susreta. Mogao je Nori lako da se nađe u situaciji kao srpski teniser da je Gofan iskoristio brejk priliku na startu drugog seta. Umesto toga, sačuvao je svoj servis i u nastavku sam napravio brejk, koji je ubrzo anuliran. Međutim, Belgijanac nije imao odgovor kada je u sam smiraj seta Nori stigao da još jednom oduzme servis protivniku i osvoji set sa 7:5, rezultat koji mu se očigledno osladio,

Teniseri su razmenili po još jedan set i ušli u odlučujući peti. Žaliće Gofan što ponovo nije iskoristio brejk priliku na početku seta nakon čega je više niko nije imao sve do 11. gema u setu kada je Nori stigao do brejka i ponovo osvojio set sa 7:5. Ovaj je značio i plasman dalje.

Prolaz u finale će biti mnogo teži jer ga očekuje treći reket sveta. Taj meč će biti na programu u petak.