Чувари српског памћења далеко од отаџбине

Истраживач и публициста др Жељко Драгић борави у САД, где наставља мисију очувања сећања на југословенске краљевске официре страдале у немачким логорима током Другог светског рата. Током посете сусрео се са потомцима заробљених официра, чије породичне приче и данас сведоче о страдању и жртви више од 4.500 војника заточених у логору Оснабрик. Преносимо његове утиске о боравку у Чикагу…