Australijska kancelarija za pasoše (APO) i dalje se suočava s rastućom potražnjom Australijanaca za pasošima nakon kovida. Dnevno se prima i do 15.000 prijava, a u redu za obradu podataka i dobijanje pasoša čeka se i po šest nedelja.
Zbog uvođenja mogućnosti da se plati 225 dolara, kako bi se pasoš dobio prioritetno, građani koji čekaju duže od tri meseca na pasoš plaše se da će to značiti da će još kasnije doći na red da oni dobiju pasoš. U ovom momentu, hiljade Australijanaca s nestrpljenjem čekaju da im stignu nove putne isprave, a vreme čekanja je sve duže za odrasle, kao i za decu koja prvi put dobijaju pasoše.
Potencijalni putnici su na društvenim mrežama pokušali da skrenu pažnju na svoj slučaj.
– Proveo sam dve nedelje pokušavajući da dođem do srži problema s vašim pozivnim centrom. Zašto stvari postaju gore, a ne bolje? – s pravom se pitao jedan građanin.
Portparol australijskog Ministarstva spoljnih poslova i trgovine je potvrdio da će najverovatnije biti..Original Article