„Trojka“ s pola gasa

20

Fudbaleri Vudvil Beograda i deseti put u ovoj sezoni ispunili su želje vernih navijača i sigurnom pobedom opravdali ulogu favorita protiv Vajpersa – 3:0 (2:0). S ova tri boda srpski klub iz Adelajda napravio je još jedan krupan korak prema plasmanu u plej-of Prve državne lige Južne Australije, gde mu po kvalitetu tima apsolutno i pripada mesto.
Da se skromni gosti, koji tavore na dnu tabele, neće dobro provesti na stadionu s kojeg malo koji protivnik može da odnese bodove, bilo je jasno već posle 10 minuta igre. Iz početne ofanzive Beograda stvorena je povoljna situacija u kaznenom prostoru Vajpersa, gde je gostujući igrač srušio Harlija Gepa. Za sudiju Nika Flagina nije bilo dileme – dosudio je penal, a upravo Gep je bio siguran sa 11 metara za prednost od 1:0.

Izbranici trenera Demijena Morija iz minuta u minut su gostima stavljali do znanja da će morati da polože oružje pred boljima. Na drugi pogodak se čekalo do pred odlazak na odmor, kada je ove sezone jedan od najboljih pojedina..

The post „Trojka“ s pola gasa appeared first on Srpska dijaspora | Vesti iz dijaspore i o dijaspori.