„Sveci“ slavili u trileru!

54

Fudbaleri Svetog Đorđa iz Vilavonga pobedom su startovali i u dodatnom razigravanju za šampionski trofej u Premijer ligi Brizbejna. Srpski tim je u regularnom takmičenju sezonu završio sa maksimalnim učinkom – jedanaest trijumfa iz isto toliko mečeva, a proteklog vikenda na pleća je ponovo položena ekipa Taringa Roversa – 5:3 (2:1).
Da se kaznena ekspedicija trenera Langonea neće zaustaviti bilo je jasno već posle četvrt časa igre. Toliko je bilo dovoljno igračima Svetog Đorđa da povedu sa 2:0, golovima Darsija Pirsona u 11. i Fina Bikharsta u 14. minutu. Ubrzo su gosti uspeli da uhvate rezultatski priključak i taj rezultat je bio na snazi sve do isteka sat vremena igre.

Kada je Nasib Džabel u 60. minutu vratio „svecima“ dva gola prednosti, igrači srpskog tima su morali da se bore protiv 12 protivnika, pošto je glavni sudija meča počeo da maše kartonima i da „vuče“ na stranu gostiju. Nije prošlo dugo i Roversi su ponovo smanjili, ali je ubrzo Džabel svojim drugim golom vratio stvari n..

The post „Sveci“ slavili u trileru! appeared first on Srpska dijaspora | Vesti iz dijaspore i o dijaspori.