Pali na penal-ruletu

61

Samo jedan korak delio je veteranski tim Orlova iz Sidneja od osvajanja velikog finala u debitantskoj sezoni. Ali, baš na poslednjoj prepreci su se sapleli i nakon 1:1 u regularnom toku meča, izgubili su od hrvatske ekipe Sidnej juniors posle izvođenja jedanaesteraca.
Nakon prvog poluvremena Orlovi preko 35 godina bili su u rezultatskom deficitu od 1:0. Uz to, i sreća je bila na njihovoj strani , jer su Juniorsi još dva puta pogodili prečku. Tek pred kraj poluvremena, u poslednjih pet minuta, Stevo Jokić i Saša Drča imali su prva dva šuta za tim Orlova.

Uputstva trenera Dragana Kaluđerovića na poluvremenu očigledno su urodila plodom, jer su u nastavku igre naši fudbaleri igrali kao preporođeni. Dražen Kužet je u 51. minutu u situaciji jedan na jedan lepo šutirao, ali je golman rivala nekako uspeo da odbrani, pa je najizglednija šansa do tog trenutka otišla u nepovrat.

Sredinom drugog poluvremena, u 63. minutu, lopta udara u ruku hrvatskog fudbalera na 16 metara od gola Juniorsa . Dos..

The post Pali na penal-ruletu appeared first on Srpska dijaspora | Vesti iz dijaspore i o dijaspori.