Generalna proba za plej-of

116

Fudbaleri Beograda iz Adelajda završili su ligaški deo sezone remijem u gostima sa Plejford Sitijem – 1:1 (0:0). Na taj način, potvrđeno je četvrto mesto na tabeli Prve državne lige Južne Australije i zakazan duel sa istim rivalom u prvoj utakmici razigravanja za šampionski trofej, s tim da će se u petak (termin će biti određen naknadno) sastati na stadionu srpskog kluba u Vudvilu.
Fudbaleri Beograda su za razliku od prethodne utakmice odigrali zaista dobro. Poveli su u 61. minutu sa 1:0, fantastičnim golom Stefana Simića koji ove sezone igra vrhunski fudbal, što je i potvrdio sa čak 16 pogodaka na 22 meča.

Treba istaći i da su se igrači najstarijeg srpskog kluba u Australiji pritom i propisno ispromašivali, što je domaćin uspeo da kazni 15 minuta pre kraja. Umesto da izrešetaju mrežu protivnika, što su prikazanom igrom izabranici trenera Morija i te kako zaslužili, dozvolili su da se Plejford izbori za remi, pa čak i da pri kraju meča dođe u šansu da pobedi, ali je srećom na golu Beo..

The post Generalna proba za plej-of appeared first on Srpska dijaspora | Vesti iz dijaspore i o dijaspori.