Bolna lekcija od lidera

78

Duel sa liderom Druge premijer lige Novog Južnog Velsa u najavi nije bio obećavajući za Bele orlove, koji su posle serije loših rezultata pre dve nedelje ostali i bez trenera. Međutim, ni najveći pesimisti nisu mogli da predvide da će Bonirig od Sent Džordž Sitija pretrpeti tako težak poraz – 5:2!
Iako su Orlovi ušli u meč prividno samouvereniji i imali celokupan posed lopte u uvodnim minutama, već prvi napad domaćina bio je koban. U 4. minutu ekipa Sent Džordža je prvi put prešla polovinu terema i odmah je Džejson Monero sa dvadesetak metara raspalio, a njegov šut prošao je s desne strane golmana Hronopulosa, koji je samo pogledom ispratio loptu u mrežu.

I pored ranog šok-gola Bonirig je imao više od igre. Međutim, na uskom terenu teško su se razvijale tečne akcije i dominacija našeg tima uglavnom se okončavala akcijama bez završnice.

U jednoj od retkih konkretnih šansi David Vranković je ostavio loptu Asmiru Kadriću, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca završio preko gola.